ÇINARALTI RESTEURANT GEZİ . 1
Urla Demircili Köyü yol güzergahında, birçok dinlenme yeri ve resteurantla karşılaşıyoruz. Buraları siz değerli izleyenlerime zaman içersinde birer birer tanıtmaya çalışacağım.

Bu dizimizde sizlere, Urla-Demircili yolu 10 ncu Km.sinde çok güzel ve otantik bir izlenim veren ÇINARALTI RESTEURANT'I tanıtmaya çalışayım.

İşletmeci sayın Osman Direk'in 3 oğlu ve ailesi ile işlettiği, kendi mülkü içinde bulunan bu yer, Demircili yolu üzerinde çınar ağaçlarının gölgesinde, serin ve otantik bir yer. Açık ve kapalı alanı bulunan bu yerin tam altından bir dere yatağının geçmesi ve dere içersinde ördeklerin süzüle süzüle yüzmelerini izlemek ise bir başka güzellik.Osman bey buranın, denize 3km. uzaklıkta olduğunu ve hemen yanın da komşu işletmeci motor sporları ve paintball alanının bulunduğunu, bu nedenle yaz ve kış sezonunda daima müşterilerinin mekanını tercih ettiklerini anlatıyor.
Yazın mekanının çınar ağaçlarının gölgesinde ve çam ağaçlarının serinlik ve hafif rüzgarda dahi çıkardıkları sesleri, kuş cıvıltıları ve ördek sesleri arasında kahvaltılarını yapan müşterilerinin, ruhen de dinlendiklerini, bir gelenin birdaha birdaha ve değişik guruplarla geldiğini söylüyor.


Mekanda çalışanların tamamı Osman beyin çocukları, eşi ve kendisi. Bu nedenle müşterilerine daima gülecen ve güzel misafirperlik gösteriyorlar.
Odun ateşinde yapılan gözleme ve bazlamaların tadı çok harika, herşeyin doğal olduğu mekanda; Kahvaltıda bazlama,köy yumurtası, tereyağı, zeytin, zeytinyağı, taze peynir, bahçeden domates, salatalık, çay veya isteyene süt verilmektedir.
Gözlemeler ise, peynirli, patatesli, kaşarlı, kıymalı ve yöresel otlardan yapılan otlu çeşitleri ile çok nefisler.
Bunların dışında, Osman beyin kendi tarlalarında yetiştirdikleri mevsimlik olarak, sebze ve meyve çeşitleride hormonsuz olarak müşterilerin alabilmeleri için mekanın önünde sergilenmektedir. Yaz boyu domates, biber, salatalık, kavun ve karpuz satışı yapılmakta olup, bunların yanında, tarhana, zeytin ve kendi ürünleri olan zeytinyağınıda bulabilirsiniz.

Eğer yolunuz düşerde uğrarsanız, çayınızı yudumlarken bizi hatırlarsınız.