RESSAM ZEKİYE ERÇİN

1949 Turgutlu doğumlu olan sanatçı ilk Öğretmen Okulu ve Açıköğretim Fakültesini bitirdikten sonra 29 yıl öğretmenlik yaptı. Evli ve iki çocuk annesidir...

Çocukluk yıllarına dayanan resim merakı öğrencilik ve öğretmenlik yıllarında desen ve suluboya ile başlayan resim çalışmaları yağlıboya ile devam ediyor.

Doğaya,renklere ve estetiğe olan tutkusuanlatımlarına renkçi, izleyenleri coşturan, duygulandıran yorumlar getirdi.

Sanatta; Estetik alanlara ilgili, bağımsızlığını yaratıcılıkta kullanan ve risk almayı seven, araştırmacı yapısı ile eserlrini üretmektedir.

Çalışmalarında formlara, renk zenginiğine, şeffaflığa, ışık ve perspektife önem vermektedir.

Halen kendi atölyesinde ve Ressam Turan ENGİNOĞLU Atölyesinde çalışmaktadır. İZMİR Suluboya Ressamları Derneğinin üyesidir. İzmir Ege Sanat Dergisinin 2007 Kataloğunda ve sanatsal etkinliklerinde yer almıştır. Pek çok yarışmalı sergilere katılan Erçin, esrlaeri sergilenmeye değer görülüp kataloklara girmiştir. Sanatçının 17 eseri Turgutlu Belediyesi Koleksiyonunda, 4 eseri Turgutlu Ticaret borsasında bulunmaktadır.

Bugüne kadar 16 kişisel ve 21 karma sergiye katılmıştır.Sanatçı son olarak Urla Bağbozumu Şenlikleri için Çeşmealtında eserlerini sergilemiştir.

ÇEŞMEALTI SERGİSİ VE ESERLERİNDEN BAZILARI

Ana Sayfa