. URLAWEB
NECATİ CUMALI, URLA'DA ANILDI
A.Özcan Kırlangıç

 URLA - Yazar ve şair Necati Cumalı anısına 101. doğum gününde, hayatının önemli bölümünü geçirdiği Urla ilçesinde etkinlik düzenlendi.
Urla Belediyesinin Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlediği etkinlikte Urla Belediye Konservatuvarı, şairin Karakol'da, Güneş Delisi, Ay Işığı, Öldürmeyeceksin, Bir Gül Açıyorsa, Sonuna Geliyoruz, Son, İthaf, Hatırlama, İzmir'de Geçen Nisan ve Şu Kalabalıkta Gördüğün Herkesin isimli şiirlerini seslendirdi.
Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Murtaza Dayanç, yaptığı konuşmada 13 Ocak 1921'de Makedonya'da doğan Necati Cumalı'nın küçük yaşta Urla'ya geldiğini, çocukluk ve gençlik yıllarını burada geçirdiğini ifade etti. Eserleri pek çok dile çevrilerek farklı kültürlerde de nefes almaya devam eden Cumalı'nın şiir, roman, öykü ve oyunlarının halen unutulmadığını aktaran Dayanç, Urla'ya değer katan sanatçıyı her yönüyle gelecek nesillerle buluşturmaya çalıştıklarını dile getirdi.

İletişim bilgilerimiz

Adres :             İskele Mah. 2087 Sok. URLA                     Telefon: 0536 573 2415                     Fax:              e-mail: ozcan_kirlangic@hotmail.com