. URLAWEB
URLA DENİZ MEDENİYETLERİ MERKEZİ
A.Özcan Kırlangıç

 URLA -Urla Belediyesi, 360 Derece Tarih Araştırmaları Derneği ve Sualtı Arkeolojisi Vakfı arasında "Urla Deniz Medeniyetleri Merkezi" projesi için İşbirliği protokolü imzalandı.
Urla'da denizciliğin ilk çağlardan günümüze hikayesini anlatmak, Urla’nın Akdeniz deniz ticaret yolları, mübadele ve deniz savaşları tarihini gözler önüne sermek ve her yaştan katılımcılara "Tarih, Deneysel Arkeoloji, Denizcilik zenginliklerimizi sergilemek, deneyim atölyeleri ile zenginleştirmek ve Deniz Biyoçeşitliliği, Yelken ve Kürek Sporları alanlarında eğitimler vermek amacıyla hayata geçecek olan "Urla Deniz Medeniyetleri Merkezi" projesi için işbirliği protokolü imzalandı.
İmzalanan protokolün hayırlı olmasını dileyen Belediye Başkan v. Kaymakam
Murtaza Dayanç, "Tarihimize sahip çıkıyoruz. İlçemizin tarihi ve kültürel değerlerinin gelecek kuşaklara aktarılmasını önemsiyoruz. Urla Deniz Medeniyetleri Merkezi hem bu anlamda tarihe ışık tutacak hem de turizm anlamında ilçemizle anılan önemli bir lokasyon olacaktır. En kısa sürede hayata geçirmek için kolları sıvadık, emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.

İletişim bilgilerimiz

Adres :             İskele Mah. 2087 Sok. URLA                     Telefon: 0536 573 2415                     Fax:              e-mail: ozcan_kirlangic@hotmail.com