BADEMLER’DE MESLEK FABRİKASI
A.Özcan Kırlangıç

 URLA - İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Bademler Köyü’nde düzenlenen

 Törene, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, 22.dönem Milletvekili Türkan Miçooğulları, Bademler Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Mehmet Sever, Gödence Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Çağatay Özcan Kokulu, İBB Sosyal Projeler Daire Başkanı Aytuğ Alıcı, İBB Yerel Hizmetler Urla Şube Müdürü Yener Kırmızılar ve kursiyerler katıldı.

Turizm Eğitimi Paketi, Dikiş Kursu, Kilim Dokuma ve Geleneksel Gıda Üretimi kurslarının yer aldığı eğitimlerde toplam 31 kursiyer kurslardan faydalandı.

“İNANMADAN HİÇBİR ŞEY OLMAZ”

İnanmadan hiçbir şeyin olmayacağını, Yaşam Köyü’nün de
bir inanç ve azim ile birlikte kurulduğunu belirten Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar; “Mehmet Başkanımızın da dediği gibi bir hayaldi bu. Ama bizler inandık ve çalıştık. Şimdi ise herkesin gözdesi olan bir Doğal Yaşam Köyümüz oldu Urlamızda. Bu oluşumlarda Aziz Başkanımızın çok büyük emeği var. Yerelden Kalkınmayı hedefleyen bir Başkanımız var. Ben burada herkesin huzurunda Başkanız Sayın Aziz Kocaoğlu’na çok teşekkür ediyorum. Burada düzenlenen kurslarında köyümüze ve Urlamıza çok yararı olacağını düşünüyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Bu güzel ülkede ve bu güzel ülkenin cennet gibi köşesinde yer almamız, köklü bir kooperatif geleneğinden gelen bir kültürel mirasın sorumluluğuyla biz bu işleri yapmaya çalışıyoruz diyen Bademler Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Mehmet Sever; “Çok riskler aldık. Ancak biz olabilmenin yani birlikte bir şeyler üretebilmenin azmi ve iradesi ile şuanda ekonomik sıkıntılar olmasına rağmen Doğal Yaşam Köyümüzün ve işletmelerimizin çok verimli çalıştığını söylemek gerekir. İşte biz o aldığımız risklerin karşılığını gördük. Bu Doğal Yaşam Köyü bizim için bir hayaldi. Ve bizim o hayalimiz gerçekleşti. Ben burada Büyükşehir Başkanımız Sayın Aziz Kocaoğlu başta olmak üzere Belediye Başkanımız Sayın Sibel Uyar’a ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Başkanlarımız tarıma cidden çok önem verdi. Bizleri her zaman desteklediler” şeklinde konuştu.

İletişim bilgilerimiz

Adres :             İskele Mah. 2087 Sok. URLA                     Telefon: 0536 573 2415                     Fax:              e-mail: ozcan_kirlangic@hotmail.com