YASAĞI KİM TAKAR
A.Özcan Kırlangıç

 URLA -Urla' da bayram öncesi nüfus kalabalığı yaşanıyor. İlçenin tarih kokan Sanat Sokağı' nda işletmelerde yer bulmak neredeyse çok zor. Esnaf 1 Temmuz'da pandeminin normalleşmesinin ardından yüzü gülmeye başladı.
Birde ilçede UKEMO kararı olmasına rağmen ve trafik akışına kapalı olan Zafer Caddesi konuşuluyor. Esnafın ikiye bölündüğü caddenin, açılısın mı- açılmasın mı tartışması yaşanıyor. Daha geçen gün, trafik akışına kapalı olmasına rağmen yola giren ve esnafla sohbet eden bir otomobil, yolda yürüyen gazeteciye çarptı.
Bu olayın ardından belediye bugün, daha önce uygulaması gereken kararı geçte olsa uyguladı. Yolu araç trafiğine kapattı. Kapalı olmasına rağmen, nerden girdiği belli olmayan bazı firmaların araçları girdi. Yayaların yürüme alanını kısıtladı. Esnaf ve vatandaş kurallara herkesin uymasını, yetkililerin daha sıkı denetim yapmasını istedi.

İletişim bilgilerimiz

Adres :            Iskele Mah. 2087 Sok. URLA                                        Telefon: 0536 573 2415                                Fax:                                 e-mail: ozcan_kirlangic@hotmail.com