KIZILAY HAFTASI KUTLAMALARINDA BÜYÜK COŞKU
A.Özcan Kırlangıç

URLA -  Türk Kızılay Urla Atatürk İlkokulu’nda coşkulu bir Kızılay sunumu gerçekleştirdi.
500 öğrencisi bulunan Atatürk İlkokulu bahçesine İzmir Bölge Afet Merkezince tam donanımlı Afet Çadırı kurulup ikram aracında çorba kaynatıldı. Öğrenciler öncelikle çadırı gezerek Kızılay hakkında bilgi aldı. Sonrasında Okul Müdürü Bilal Tok ve Urla Kızılay adına Nurgül Saltık konuşma yaptı, öğrenciler bilgilendirme yanı sıra Kızılay şiirleri okuyarak haftanın anlam ve önemini anlattı.
Türk Kızılay Urla’nın yürüttüğü Hayata Bağlan Projesi kapsamındaki Otistik kursiyerlerince çevre ve engelli duyarlılığını arttırmaya yönelik Engelsiz Çevre isimli atıklardan yapılmış kıyafetlerle defile sunumu gerçekleştirildi. Sunuma Ege Üniversitesi Su ürünleri Fakültesi öğrencileri de katkı koyarak otistik çocuklarla defile sunumu yaptılar.
Etkinlik öğrenci ve velilere dağıtılan sıcak çorba ile sonlandı. Türk Kızılay Urla adına Nurgül Saltık, “Şenlik havasında bir sunum gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz Kızılay’ın sadece afet zamanlarında değil sosyal sorumluluk projeleriyle de daima hayatın içinde olduğunu kavradı. Eğlenerek öğrenmenin mutluluğunu yaşadılar. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

İletişim bilgilerimiz

Adres :             İskele Mah. 2087 Sok. URLA                     Telefon: 0536 573 2415                     Fax:              e-mail: ozcan_kirlangic@hotmail.com