URLA KONAKLAMA YERLERİ

ATATÜRK'ÜN URLA'YA GELİŞİ KUTLAMALARI
Her yıl Atatürk'ün Urla'ya gelişleri 30 Haziran günü büyük çoşku içersinde yerel yönetimler ve halkın katılımı ile kutlanılmaktadır."30 Haziran 2008 günü de Urla'ya gelişinin 82nci.yılı kutlandı"  
12 EYLÜL KURTULUŞ ŞENLİKLERİ
Her yıl Urla'nın düşman işgalinden kurtuluşu 12 Eylül 'de, düzenlenen şenliklerde kutlanmaktadır."2008 86 ncı.yıl kutlandı"

Tören Fotoğrafları
BAĞ BOZUMU ŞENLİKLERİ
Üzümün hasat günü olan 14 Ağustos; üzüme balın zeytine yağın düştüğü gün olarak kabul edilir. Yıllardır 14 Ağustos Bağbozumu Şenliği olarak kutlanır. 
YARIMADA OYUNLARI
Yarımadadaki Urla, Çeşme, Seferihisar, Karaburun, Güzelbahçe ilçeleri ile Alaçatı, Mordoğan ve Ürkmez beldelerinin katılımıyla 1992 yılından buyana kutlanıyor. 
GENÇLİK SERVİSİ MERKEZİ
Gençlik Servisi Merkezi (GSM), 1985 yılında kültürel gençlik değişim programları düzenlemek amacıyla Ankara'da kurulmuştur. Urla da GSM kurulduğundan bugüne organizasyonda yerini almakta ve en popüleridir. 
NECATİ CUMALI ANMA TÖRENLERİ
Necati Cumalı Anı ve Kültür Evi 21 Nisan 2001’de açıldı. 10 Ocak (ölüm yıldönümü) ve 13 Ocak (doğum yıldönümü) tarihleri arasında Necati Cumalı Buluşmaları düzenlenmektedir.  
TANJU OKAN ANMA TÖRENLERİ
Her yıl Urla’da, ölüm yıldönümünde (23 Mayıs) anma törenleri yapılırken doğum gününde de (27 Ağustos) Tanju Okan Ses Yarışmaları düzenlenmektedir. Tanju Okan Yat Yarışları her yıl haziran ayında yapılıyor. 
YORGO SEFERİS ANMA TÖRENLERİ
Urla İskele 'de doğup gençlik yıllarını geçiren Nobel Ödüllü Edebiyatçı Yorgo Seferis için (periyodik olmayan) etkinlikler düzenlenmektedir.  
Pencereyi Kapatın